День Соборності

sobornistВ Молдові відзначили Соборність України
22 січня в Культурно-інформаційному центрі Посольства України в Республіці Молдова зібралися лідери і активісти українських громадських організацій Молдови та дипломати Посольства з нагоди відзначення 97-ї річниці проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки – Дня Соборності України.
Посол Іван Гнатишин привітав присутніх зі святом та розповів про події минулого століття,пов’язані з визвольною боротьбою нашого народу за Соборність України, також пан Посол нагадав про Героїв Небесної Сотні та наших воїнів захисників України,котрі мужньо борються з агресором


Посол нагадав, що 22 січня 2014 року, під час Революції гідності загинули перші її активні учасники: С.Нігоян, Ю.Вербицький та М.Жизневський, які боролися за незалежну й соборну Україну і віддали за це свої життя.


Присутні молитвою пом’янули тих борців за вільну, державну, європейську Україну, які віддали своє життя.


24 січня в Українській Греко-Католицькій громаді «Покрови Пресвятої Богородиці» м. Кишинів була відслужена панахида за Героями Небесної Сотні та воїнами які загинули в зоні АТО,Також о. Роман Поправка привітав парохіян зі святом Соборності України та розповів вірянам про ці події.
На Службі були присутні працівники Посольства України в Молдові.


По закінченню Святої Літургії о.Роман привітав першого секретаря Посольства України в Молдові та директора Культурно Інформаційного центра Посольства України в Молдові пані Аллу Отверченко з новим призначенням, а віряни заспівали многоліття.