Різдво Христове

rizdvo-16-1У середу, 6 січня 2016 року, в навечір’я Різдва Христового отці разом з семінаристами Дрогобицької духовної семінарії та вірянами в м. Кишинів, відслужили Великі Царскі Часи, Вечірню з Літургією Василія Великого, а на наступний день в храмі була відслужена святочна Різдвяна Служба Божа.

По якій колядники відвідали з колядою домівки вірян, управління Кишинівської Римо-католицької Єпархії та Посольство України в Молдові.

7 січня в м. Бельц для українців,була відслужена Служба Божа,після якої семінаристи подарували для вірян колядки.


Богослуження навечір’я Різдва є віддзеркаленням духа, з яким свята Церква йде назустріч своєму Спасителеві. Це дух прослави Божих планів щодо звільнення людського роду; дух подиву для любови й жертви воплочення Божого Слова; дух надземної духовної радості, що хвилина нашого спасіння вже настала.

Найкращим виразником того духа є стихири й канони богослужінь святвечора. «З великим поспіхом ходімо до Вифлеєму, щоб поклонитися йому з мудрецями, несучи, як дари, плоди добрих діл«. Стихира на дев’ятому часі каже: «Сьогодні родиться з Діви Той, що рукою держить все створіння; пеленами повивається наче людина своїм єством недоторканий Бог. В яслах лежить Той, що своїм словом на початку утвердив небо. Молоком із грудей кормиться Той, що в пустині людям посилав манну. Мудреців призиває Жених церковний, і їхні дари приймає Син Діви. Поклоняємося Твоєму Різдву, Христе, покажи нам і Твої божественні Богоявлення«.