20 років служіння

rpПарохові Української Греко-Католицької Церкви “Покрова Пресвятої Богородиці” в місті Кишиневі
Всечеснішому Отцеві Романові Поправці з нагоди 20-річчя Його Духовних Свячень і прийняття Ним Святої Тайни Священства .

“ Господи , губи мої відкрий і уста мої возвістять хвалу Тобі “ ( Ps. 50 :17 ).
Всечесніший Отче Романе , цими, як для мене, Святими словами Ви вже на протязі 20 років з часу, як Ви були рукоположені в сан священника Владикою Василиком, починаєте Святу Літургію. Щиро вірю, що і всі інші богослуження і молитви, як і всі і всякі добрі задумані Вами справи , Ви починаєте цими прекрасними словами.
Провидіння Боже веде по житю кожну людину . Саме це Провидіння привело Вас молодого священника 15 січня 2000 року в м. Кишинів на Інавгураційну Святу Месу ,яку в чині римо-католицького єпископа відслужив монсенйор Антон Коша . В цьому Таїнстві прийняв участь Львівський архієпископ УГКЦ згодом митрополит Києво-Галицький Блаженніший Любомир кардинал Гузар , якого Ви , Отче , супроводили .Цьдго ж дня Блаженніший відслужив Святу Літургію українською мовою ( вперше в Молдові ! ) , в якій Ви архієпископу сослужили . В цей день українська греко-католицька громада , тоді ще малочисленна , згуртована Вами стала в Молдові УГКЦ – Церквою « Покрова Пресвятої Богородиці “.
Ви , Отче , – перший український греко-католицький священник у Молдові . Завдяки Вашим старанням , Вашій праці наша громада зростає і кількісно і духовно . Ми , Ваші парафіяни , впевнені , що життєвим подвигом для Вас є пожертвовання в досягненні найсвітлішого покликання в імя Всевишнього : надання душрасторських потреб братам і сестрам во Христі не тільки в Кишиневі , а і в інших містах Молдови . Саме завдяки Вашим старанням в місті Бельці засновано УГКЦ « Святого Володимира “. В Вашій особі ми бачимо українського священника-патріота , священника , який своїми проповідями-казаннями у пастви виховує любов до нашого народу , плекає наш український дух .
Вашими зусиллями , Отче , при нашій Церкві засновано Релігійний культуно-інформаційний центр ім. митрополита Андрея Шептицького . При Центрі мається бібліотечка , яка поповнюється духовною і світською літературою , а також книжечками для дітей . Ви і Ваші парафіяни піклуєтесь дітьми-сиротами , відвідуєте їх , організуєте для них подаруночки до дня Святого Миколая , Різдва , Нового року.
Сьогодні в важктй для України час Ви,Отче , молитесь , щоби Господь дарував життя і здоровя захисникам нашої Вітчизни у війні з Росією , в той же час Ви шлете Ваші мольби до Бога , щоби Він прийняв в Царство Своє і упокоїв там душі полеглих в цій війні наших Героїв .
УГКЦ Молдови завжди памятає і в скорботі відзначає сумні дати Голодоморів , а був він не один ! , терору 1937-38 рр. , знищення УГКЦ , Її духовенства , памятає про замучених в катівнях КДБ , пропавших в снігах Сибіру і крайньої Півночі , памятає наше славне Підпілля , героїв
УПА , памятає про павших на полях 2-ої світової війни , памятає про Чернобильську катастрофу і героїв-чернобильців , памятає і щиро молиться за упокій душ усіх тих мільйонів невинноубієнних сталінсько-кадебістським режимом .
УГКЦ Молдови на чолі з Вами , Отче Романе , урочисто відзначає знаменні дати з історії України : Дні Соборності , День Незалежності ,
Шевченківські дні і інші . Таким чином в Вашій особі ми бачимо не тільки священника , а громадського діяча . Саме таким Вас бачить Посольство України в Молдові , його працівники і сам пан Посол . В Посольсві Ви є частим і бажаним гостем . Як священник і громадський діяч Ви ,Отче , зробили і робите все , щоби про нашу УГКЦ Молдови , про її громаду знали за межами Республіки і в першу чергу в Україні .
А про УГКЦ Молдови знає Київ , Львів , Одеса , Чернівці , Івано-Франківськ і вся Івано-Франківщина ( Ви учасник культурно-етнічних фестивалів у Карпатах ) , Теребовля , Дрогобич . З Дрогобицькою Духовною Семінарією всі ви є у тісному контакті . Можливо я не все тут перечислив , бо , хоч , як каже Святе Письмо , “ Слухами повнеться земля “, не всі “слухи “ доходять до мене за океан .
Щиро вірю , що у Вас – Пароха УГКЦ Молдови – є , крім того , ще інші свої плани і наміри і я вревнений , що вони всі будуть здійснені .
О то ж сьогодні в дні , коли виповнюється 20 років Вашого Священства , з часу вступу Вами на стезю служіння Всевишньому , з часу , відколи Ви як простий трудівник у Христовому Винограднику постійно навчаєте мирян жити за заповідями Божими , а то значить йти  вслід за Христом , який сказав , “ Коли хто хоче йти вслід за Мною , хай візьме свого хреста і слідує за Мною .”( Єв . Матей , 16 24 ), я від щирого серця бажаю Вам , Всеяесніший Отче Романе , міц6ого здоровя , довгих років життя , успіхів на душпасторській ниві в імя зміцнення віри у Господа Бога . Хай Всевишній посилає Вам Свою благодать , охороняє від всякого зла , нехай Пресвята Богородиця має Вас і всіх Ваших в Своїй опіці під Своїм Покровом- омофором .
Завжди щиросердечний для Вас Степан Мисько
Lake Worth , Florida ,USA