У Молдові відзначили День Гідності і Свободи.

У Молдові відзначили День Гідності і Свободи. 21.12 2017 р. Божого в Культурно-інформаційному Центрі при Посольстві України у Республіці Молдова відбувся захід, присвячений Дню Гідності і Свободи.

У заході взяли участь дипломати Посольства, керівники громадських організацій, гості, журналісти, поети та письменники. Захід відкрив Посол України в Молдові пан Іван Гнатишин, який привітав присутніх з святом, також зазначив ….» за свою незалежність і територіальну цілісність більше 10 тисяч громадян загинули у цій війні, кілька десятків тисяч поранених, близько двох мільйонів осіб змушені залишити свої домівки у Криму та на Донбасі, сотні українців стали заручниками російських найманців, близько 200 тисяч захисників здобули статус учасників бойових дій»

Посол зазначив, що пам’ять про героїв повинна завжди жити в наших серцях і народ України вибрав свій курс на європейську інтеграцію та зворот нього шляху не може бути. Присутніх привітали також Голова Української громади Микола Олійник, заступник Голови Спілки українців Придністровя пан Леонід Ткачук, Настоятель української греко-католицької громади» Покрови Пресвятої Богородиці» м. Кишинів, отець Роман Поправка.

В своєму виступі о. Роман зазначив…» що словами ГЕРОЇ НЕ ВМИРАЮТЬ ! , Україна проводжала і проводжає в останню дорогу своїх вірних дочок і синів,котрі віддали найбільш дорогоцінне, що тільки має людина – своє власне життя за свою країну і свій народ . Ісус Христос у Святому Письмі навчає;»Немає більшої від тієї любові,коли хто душу свою покладе за друзів своїх»(Йо.15,13). Для них слова гідність,свобода,справедливість,були не просто словами, а сенсом їхнього життя. Вшановуючи Героїв Небесної Сотні і всіх воїнів захисників нашої Вітчизни – України, нехай наші серця запалюються незгасимим вогнем Святої любові до Бога й Українського народу! Ми не маємо права на безнадію, на гріх байдужості,тому що на нас дивляться очі тих котрих катували, глумилися, били за спів Гімну. З неба на нас дивляться очі Небесної сотні,котрі пролили невинну кров за європейські цінності за гідність і свободу».

Священник призвав людей дякувати Богу за дар людської гідности та свободи і молитися за гідність і свободу свого народу, за збереження суверенітету і територіальної цілісності нашої держави, за мир на нашій землі,за воїнів – захисників нашої Батьківщини-України,переселенців, постраждалих, поранених.

Присутні вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні і загиблих у зоні АТО хвилиною мовчання. 22.11 2017р.Б. в Духовно-Культурно-Інформаційному центрі Української Греко-Католицької Церкви ім. Митрополита Андрея Шептицького відбулася святочна Літургія з нагоди свята Собора святого архистратига Михаїла й інших безплотних сил та відслужена Панахида за Героїв Небесної сотні та воїнів –захисників України які віддали своє життя за гідність і свободу.

По закінченню люди в неформальній обстановці обмінялися думками та враженнями щодо подій Дня Гідності і Свободи, та переглянули документальний фільм, День Гідності і Свободи.

о. Роман Поправка