ЕТНОФЕСТИВАЛЬ-2014

В Кишиневі відбувся 14 Республіканський етнічний Фестиваль.

Представники 30 національностей, котрі проживають в Республіці Молдова, мали можливість представити свою культуру і традиції в рамках 14-го Республіканського етнічного Фестивалю.
В заходах, організованих Бюро міжетнічних відносин в співпраці з Примерією муніципія Кишинів, прийняли участь більше 80 етнокультурних організацій.

Серед безлічі святково оздоблених майданчиків фестивалю, було розгорнуто і один з наймальовничих – український, під егідою Координаційної Ради української творчої інтелігенції та соціально-гуманітарних фундацій Республіки Молдова, прикрасою якого безперечно була співачка, Заслужена артистка Молдови, директор Міжнародного фестивалю «PLAI NATAL» (РІДНИЙ КРАЙ), Олена Тер. Як Президент вона представляла експозицію і очолювала Президію Координаційної ради, яка майже у повному складі приймала участь у святковому дійстві.

Просторий майданчик був прикрашений українськими національними стягами, килимами, вишитими рушниками, виробами з дерева та каменя, різноманітною вишивкою. Також в експозиції були представлені роботи виконані в техніці батику, живопису. Радували своїми творами і фотохудожники і різноманітні українські майстри, які проживають в Молдові.

Свої роботи: і художні, і літературні представляли такі майстри, як Юрій Балаур; відома письменниця Світлана Лозінська; фотохудожник Леонід Школьний; художник-графік, заслужений діяч культури України Володимир Синицький; член Спілки журналістів України, письменник Віталій Баштан; член Спілки журналістів України, народний майстер, поет Юрій Дячук, дерев`яні різьблені вироби якого стали прикрасою українського подвір`я і особливо подобалися дітям; заслужений діяч культури України та Молдови, скульптор Петро Герман, який представляв свої скульптури з каменю та дерева; народні майстрині Ніна Джос, Юлія Будяк-Русу та ін..

У фестивалі вперше прийняли участь і парафіяни Української Греко-Католицької Церкви Кишинева. Свої роботи представляли: народна майстриня Любов Бурлака, народна майстриня Ніна Джос, член спілки художників України та Молдови Олександр Дробаха. Також була представлена духовна література та українська преса, яку настоятель українського греко-католицького храму «Покрови Пресвятої Богородиці» отець Роман Поправка дарував всім бажаючим разом з образками.
Все святкове дійство супроводжувалося співом та танцями народних колективів під керівництвом Олени Тер.
Представники української діаспори приготували cтрави української кухні, котрими пригощали танцюристів та всіх гостей, які завертали на український гостинний майданчик.

Прес-центр Української Греко-католицької Церкви в Молдові.