ВШАНУВАННЯ ПАМЯТІ ЖЕРТВ ГОЛОДОМОРУ У МОЛДОВІ

У Кишиневі громада “Покрова Пресвятої Богородиці”.

Української греко-католицької церкви відзначила сумну сторінку в українській історії, знану в усьому світі як Голодомор.

Так, 25 листопада ц.р. греко-католики Молдови разом із співробітниками Посольства України, представниками українських громадських організацій приєдналися до загальнонаціональної акції «Запали свічку» та вшанували пам’ять жертв Голодомору в Україні хвилиною мовчання.

Поминальне Богослужіння провів настоятель греко-католицької громади о. Роман Поправка. 
Вшанування пам’яті невинно убієнних голодом людей продовжилося в неділю, 27 листопада, у храмі. Під час Святої Літургії віряни молилися за жертвами цієї страшної трагедії.

У своїй проповіді до вірян о.Ігор Плевський відзначив неоціниме значення “Вічної пам’яті” для християн. Опісля була відслужена Панахида за жертвами цієї трагедії.

З словом до парохіян також промовив історик, консул Посольства України в Молдові пан Михайло Харишин, котрий стисло розповів про історичні події тих часів, ознайомив присутніх з масштабами цієї трагедії та її наслідками для українського народу та інших народів, що постраждали від тоталітарних режимів.

Заходи пам’яті за жертвами Голодомору відбулися також у У Духовно-Культурно-Інформаційному центрі Української Греко – Католицької Церкви ім. Митрополита Андрея Шептицького, де була відслужена Свята Літургія та Панахида.

З словом виступив настоятель Греко-католицької громади «Покрови Пресвятої Богородиці» УГКЦ в РМ о. Роман Поправка, який зазначив, що Богу дякувати, що сьогодні принаймні ніхто не може заперечувати, що Україна – житниця Європи – пережила не один голод. “Ця біда з різних причин пронеслася по землях України в 1921-23, 1932-33 і 1945-46 роках. Однак найжахливішим і штучно викликаним голодом, якого, на щастя, ніколи не зазнали інші народи колишнього Радянського Союзу, був великий голод 1932-33 років де за один рік померло щонайменше 4 мільйони людей. Ці рани можна зцілити тільки за допомогою пам’яті. Пам’ятати про ці події важливо щоб запобігти повторенню таких злочинів у майбутньому».

Опісля віряни в невимушеній обстановці обмінялися думками та спогадами про ці страшні часи в історії України. На закінчення парохіяни подивилися документальний фільм про Голодомор. 
Заходи закінчилися співом-молитвою за Український народ »Боже великий єдиний нам Україну храни».

о.Роман Поправка