ХХІ міжнароднний гуцульський фестиваль.

gucul-festВже третій раз поспіль представницька делегація з Молдови – члени благодійного фонду українських професійних художників та народних майстрів “Відродження”, під головуванням президента фонду, заслуженого діяча культури України пана Євгена Осередчука, директора фонду пані Ганни Омельченко, та майстрів: Джос Ніни, з високохудожніми декоративними композиціями з кольорових ниток, Буряк Юлії, з чаруючими композиціями ляльок, передаючих характерні риси національної одежі Східної та Західної областей України, Гуцульщини, Молдови, Кетрушко Світлани з чудовими вишивками, Кащенко Віри, Красовської Марії, з роботами в техніці флористики, Платон Олени – в’язання одягу та декоративних виробів, Поправки Анжеліки – вишивання картин, ікон, сорочок, рушників бісером, прийняли участь у ХХІ Міжнародному гуцульському фестивалі.
Поїздка розпочалася з молитви за щасливу та благополучну дорогу.

В дорозі майстри не давали заснути водієві і духовному провіднику о. Роману, співаючи цілу ніч народні пісні. При заїзді в місто Надвірну делегацію зустрів куратор, депутат районної ради, начальник управління соціального захисту населення, пан Іван Гурмак, який привіз та поселив її в чудовому готелі “Відпочинок”, розташованому в живописному районі Надвірної, на березі річки Бистриця.

Найкращим подарунком було те, що майстри могли на повні легені дихати таким рідним, чистим карпатським повітрям, милуватися прекрасними, мальовничими краєвидами. А також мали можливість показати свої роботи і побачити інші, послухати українські народні пісні, побачити танці у виконанні народних колективів України.

Під час фестивалю куратор пан Іван, організував делегації екскурсії в музей виробки нафти, та старовинний замок в Надвірній. Познайомилися делегація і з традиціями та побутом Гуцульщини.

На завершенні майстрів запросили на гостину в райдержадміністрацію, де фонду вручили грамоту, а пан Осередчук в свою чергу подарував організаторам фестивалю свої книги: “П’ять сторінок життя” (2009р), “Українська палітра Молдови”(2006) та “Товариство української культури -20 років”, в яких представлена творчість художників та українських майстрів Молдови. Гостина завершилася многоліттям та молитвою за Україну та наших воїнів, що служать в зоні АТО, яку провів о.Роман.
Найважніше те, що участь в такому фестивалі для всіх є хорошою школою знайомства з гуцульською народною творчістю, що віками передається з покоління в покоління. Це традиційно вироби з дерева, металу, гончарство та вишивка..
Після закриття фестивалю делегація вирушила до м.Яремче, де мала можливість милуватися красою мальовничих Яремчанських гір та водоспадів, відвідати ринок традиційних гуцульських виробів. Майстри придбали на згадку сувеніри: українські вишиванки та карпатські чаї.

Далі помолилися в монастирі в Дорі, де служать отці студити, а опісля заїхали в монастир, розташований в лісі, де служить настоятелем о.Роман Кавецький.Також відвідали музей Митрополита Шептицького при монастирі де побачили творчі роботи: ікони, скульптури основника монастиря о.Ярослава Свищука, нині покійного вчителя о.Романа.

Далі, піднімаючись пішки в гори, майстри Служили Хресну дорогу, роздумували над Страстями Господніми, і приклонилися до Господнього гробу. Переночувавши в монастирі, раненько, помолившись в гроті-капличці Пресвятої Богородиці, делегація вирушила на Коломийщину, де відвідала батьківську хату о. Романа, в якій нині проживає його брат з сім єю.

Після гостини поїхали до старого цвинтара, де збереглась дерев яна церква 16 віку. Далі побували в Святомихайлівській церкві, дитячій церкві(святого Йосафата), соборі, римо-католицькому костелі, в музеї “Писанка”, пройшлися вулицями старовинного міста Коломиї. Приїхавши до Кишинева тілесно змучені, але духовно збагаченні майстри подякували Богу за гарний Благословенний Господом час даний їм.
Хочу скласти щиру подяку депутату Надвірнянської районної ради, начальнику управління соціального захисту населення, пану Івану Гурмаку за увагу, гостинність, чудову організацію, та захоплюючі екскурсії по Надвірній, які, безперечно, збагатили нас .
Також хочу подякувати всім народним майстриням за молитви, українську пісню, творчість, віру в Бога та любов до України. Вкотре переконуюсь, що мистецтво не має кордонів. Незважаючи на те, що ми є різні за характерами, по приналежності до церкви, але нас спільно об’єдну віра в Бога, мистецтво, традиції, культура, любов до неньки України.
З молитвами,
Директор Духовно-Культурного і Інформаційного центру Української Греко-Католицької Церкви в Молдові ім. Митрополита Андрея Шептицького,
Парох Греко-католицької громади «Покрови Пресвятої Богородиці»
о. Роман Поправка
Кишинів.Молдова