Адміністратором Коломийсько-Чернівецької єпархії призначено владику Василя (Івасюка)

“Маємо ще здійснити важливий канонічний акт”, – сказав Блаженніший Святослав, Глава УГКЦ, у нижньому храмі катедрального собору Преображення Христового після похоронних відправ. Перед присутніми була зачитана Грамота Предстоятеля УГКЦ, згідно з якою Адміністратором Коломийсько-Чернівецької єпархії іменовано владику Василя (Івасюка), Екзарха Одесько-Кримського. Владика Василь склав у храмі перед Главою УГКЦ визнання віри і вступив у нові обов’язки.

“Прийміть цю скорботну єпархію і потішайте її, як добрий батько”, – промовив Блаженніший Святослав до нового Адміністратора єпархії. Глава УГКЦ звернувся до священиків, монахів і монахинь, мирян єпархії, щоб прийняли нового єпископа і всілякого його підтримували.

Блаженніший Святослав нагадав, що з сьогоднішнього вечора (25 травня 2013 року) у Божественній Літургії слід поминати владику Василя як Правлячого архиєрея в усіх храмах Коломийсько-Чернівецької єпархії.

Довідка:

Владика Василь (Івасюк), Екзарх Одесько-Кримський

Преосвященний владика Василь Івасюк народився 21 січня 1960 року в селі Дора поблизу Яремчі. Закінчивши середню школу, вступив до Інституту меліорації в Рівному. Тоді ж відвідував підпільну духовну семінарію. Відтак продовжив вивчати теологію у Вищій духовній семінарії в Тернополі, а потім – в Папському Григоріанському університеті в Римі, де у 2003 році отримав ліценціат з догматичного богослов’я.

Рукоположений на священика 16 серпня 1989 року. Спочатку працював у підпіллі в Тернопольській та Івано-Франківській областях. У грудні 1989 року став парохом у Старому Місті та Підгайцях; у серпні 1990 року – парохом і деканом в Бережанах.

У 1993 році був призначений канцлером Зборівської єпархії, а наступного року – вікарієм тієї ж єпархії та настоятелем церкви Преображення Господнього у Зборові.

1 червня 1996 року призначений протосинкелом Зборівської єпархії. Після повернення з Рима став протосинкелом Сокальської єпархії. 28 липня 2003 року Святіший Отець Іван Павло ІІ ухвалив призначення всечеснішого отця Василя Івасюка першим Екзархом Одесько-Кримським. 28 вересня 2003 року, у 15-ту неділю після Зіслання Святого Духа, відбулася архиєрейська хіротонія. Головним святителем був Блаженніший Любомир (Гузар), а співсвятителями – Правлячий архиєрей Самбірсько-Дрогобицької єпархії Юліан (Вороновський) та Правлячий архиєрей Сокальської єпархії Михайло (Колтун).

Прес-служба Коломийсько-Чернівецької єпархії