ВШАНУВАННЯ ГЕРОЇВ НЕБЕСНОЇ СОТНІ

У Молдові вшанували Героїв Небесної Сотні.

18-19 лютого 2017 року Українська греко-католицька громада «Покрова Пресвятої Богородиці» м. Кишинева провела низку заходів, присвячених вшануванню пам’яті Героїв Небесної Сотні, полеглих на Майдані у Києві в лютому 2014 року.

Так, 18 лютого ц.р. в Духовному культурно-інформаційному центрі імені Митрополита Андрея Шептицького відбулися громадські слухання з цього приводу, на якому представники української греко-католицької громади наголосили на вирішальному значенні Революції Гідності, на неоціненній ролі її учасників, передусім полеглих Героїв, у становленні сучасної, незалежної європейської держави – Україна.

Учасники слухання відзначили також важливу роль Святого Престолу, особисто Його Святості Папи Франциска, усієї Католицької церкви у наданні духовної та гуманітарної допомоги українцям у нинішні, непрості для них, часи. Зазначалося, що Римо-католицька єпархія Молдови на чолі з її ієрархом, єпископом Антоном, уся греко-католицька громада разом з її настоятелем о. Романом Поправкою також активно долучилася до ініційованої Святим Престолом такої почесної місії – колекти усіх католиків світу, небайдужих до долі України.

Зокрема, католицька громада Республіки Молдова передала у фонд Святого Престолу 1200 євро, призначених для українців, що наразі потребують допомоги. 19 лютого у Кишиневі за участю прихожан громади «Покрови Пресвятої Богородиці», інших вірян Української греко-католицької церкви відбулася Свята Літургія та Панахида у пам’ять Героїв Небесної Сотні.

Богослужіння у переповненому храмі провели о.Роман Поправка та о.Ігор Плєвський. У своєму зверненні до вірян о.Роман закликав пам’ятати про ту жертовність, до якої вдалися українці, білоруси, грузини, поляки та інші національності заради миру та утвердження європейських цінностей на теренах усієї Європи.

Після Літургії, присутній у храмі пан Михайло Харишин, український науковець, історик, поет, який нині втретє перебуває в Молдові як дипломат, радник з консульських питань Посольства України в Республіці Молдова, на прохання присутніх розповів про свої враження від баченого три роки тому у Києві піднесення, яке охопило тоді усю Україну. Не оминув він і трагічні сторінки тогочасної дійсності, навівши конкретні приклади героїзму молодих героїв, під впливом яких з-під пера з’являлися власні поетичні рядки. Одним із таких став його вірш «Небесній Сотні», написаний під враженням трагічної смерті 17-річного юнака з Тернопілля, єдиного у батьків сина, який загинув буквально у перші ж хвилини по прибуттю до Києва. Обірвалося молоде життя, обірвався навіки рід, обірвалося кохання, якому так і не судилося збутися, згасла молода зоря, яка тільки-но почала світитися на небосхилі.

Небесній Сотні

Михайло Харишин

Вмирав юнак, убитий на Майдані,

Ганебний постріл обірвав життя,

Уста криваві мовили останні

Слова прощання, вірності слова:

– Прощай, кохана, все було недаром,

Недовго щастям ти моїм була,

Не жаль зорі, що зранку з неба впала,

А жаль, що загорятись почала.

Прощай, кохана, позабудеш рани,

Не перейти мені вогню поріг,

У серці полишаю всі тумани,

Печаль осінню й сутінки доріг.

Прощай, кохана, збережи довір’я,

Все відійде, на все своя пора,

Відлунням солов’їним в надвечір’я

Любов згадає кожен раз весна.

Прощайте друзі, Україно, мамо,

Небесна Сотня кличе у похід,

З собою заберу морозний ранок,

І дзвін навколо Золотих Воріт.

6.04.2014, Київ

Після закінчення Служби Божої присутні вшанували Героїв України спільною Молитвою за їх пам’ять, за весь український народ, за Україну.

Прес-центр громади УГКЦ «Покрова Пресвятої Богородиці» у Кишиневі (Молдова)