Вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні

22.02.2015,в громаді «Покрови Пресвятої Богородиці» м. Кишинева на Сиропусну неділю пройшов обряд прощення. Опісля відбулися заходи з вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні. Була відслужена Служба Божа та панахида посвячена вшануванню памяті Героїв Небесної Сотні та річниці Революції Гідності. Також віряни переглянули посвяченій цій події фільм- реквієм» Плине кача по Тисині».

В заходах також прийняли участь працівники Посольства України в Молдові з родиною.

Вічна память героям!!!
о.Роман Поправка

ОБРЯД ПРОЩЕННЯ В СИРОПУСНУ НЕДІЛЮ

У давнину в монастирях Сходу був гарний звичай: відбувати обряд взаємного прощення в Сиропусну неділю. Цей обряд виконувався ввечері після скромної вечері. Усі монахи у присутності вірних просили один в одного прощення за свої провини, обіймалися і давали поцілунок миру.

Миряни також просили один в одного взаємне прощення. Подекуди при обряді прощення співали стихири Пасхи: “Пасха священная нам днесь з’явилася… “.

Остання стихира закінчується закликом до взаємного прощення: “… і друг друга обіймім! Промовмо: “Браття”, — і тим, що ненавидять нас; простім усе… “. Цей спів стихир Пасхи мав означати, що як у дні Христового Воскресення, так і тепер, на вступі до Великого посту, треба один одному все пробачити задля Христа, що задля нас постив, терпів і воскрес.

Цей дуже зворушливий обряд прощення зберігався ще в Києво-Печерській Лаврі до часу приходу влади комуністів. І тут усі монахи мали спочатку скромну передпісну вечерю. Потім усі, настоятелі й звичайні монахи, одягалися в монаші мантії і йшли до церкви. Усі настоятелі Лаври, від найвищого до найнижчого, ставали поряд посередині церкви, а вся братія Лаври, яких кількасот осіб, підходили до настоятелів, падали на коліна один перед одним і зі словами: “Прости мені, Отче”, — чи — “Прости мені, Брате”, трикратно цілували один одного. А митрополичий хор співав при тому стихиру з великої вечірні Сиропусної неділі: “Сіде Адам прямо рая, і свою наготу ридая плакаше… “.

Після обряду прощення всі мовчки розходилися.
о. Юліян Катрій, ЧСВВ.

“Пізнай свій обряд”