Святкування свята Покрови Пресвятої Богородиці

13.10.17 р, напередодні свята Покрови Пресвятої Богородиці, в українській гімназії № 9, міста Бельці відбулися заходи, приурочені до цієї події.

Настоятель Української греко-католицької громади “Покрови Пресвятої Богородиці” міста Кишинева отець Роман Поправка привітав дітей з святом Покрови, розповів про традиції свята та подарував діточкам та вчителям іконки, а бібліотеці духовну літературу. Опісля відбулася презентація поетичної збірки “Обрій”, автором якої є парафіянин української греко-католицької громади з Кишинева Заслужений діяч мистецтв Республіки Молдова, Заслужений працівник культури України, пан Євгеній Осередчук.

Отець Роман розповів дітям про творчу біографію поета та нелегкий шлях цієї збірки, прочитав вірші. Поет подарував бібліотеці свої поетичні збірки, а керівничці українського класу свою роботу – ліногравюру “Беркут”. Діти мали можливість наживо поспілкуватися з поетом, який закликав до любові ближніх, природи, Батьківщини та рідного краю.

14.10.17, з нагоди Покрови Пресвятої Богородиці – Єпархіального свята РКЦ, священики української греко-католицької церкви разом з вірянами взяли участь в святковому Богослужінні наших братів римо-католиків. Разом із представниками Канцелярії Президента та Уряду Республіки Польща, польськими дипломатами та дипломатами інших країн, акредитованими у Республіці Молдова, у святковій літургії взяв також участь консул Посольства України в Молдові пан Михайло Харишин.

15.07.17р. в Духовно – Культурно – Інформаційному центрі Української греко-католицької церкви ім. Митрополита Андрея Шептицького в співслужінні священників о. Романа Поправки, о. Ігоря Плевського, отця Юрія Боєчка для української громади Молдови також була відслужена святочна Літургія з нагоди храмового свята Покрови Пресвятої Богородиці, свята Українського козацтва та Дня захисника України. Опісля був відслужений Молебень до Пресвятої Богородиці та Панахида за воїнами УПА, козаками, Небесною Сотнею, а також за воїнами, котрі загинули на сході України, захищаючи нашу Україну.

Після Молебеню з словом привітання виступив керівник консульського відділу Посольства України в Молдові пан Михайло Харишин, котрий привітав парохіян та гостей з храмовим святом, Днем українського козацтва та з Днем захисника України. Дипломат в своєму виступі розповів про українські традиції, пов’язані із Покровою, події на Сході України, подякував парохіянам за їхню ревну молитву за Україну, нарід, військо і волонтерську працю. Були також відзначені дипломами та відзнаками лауреати конкурсу “Українська мова-мова єднання”, який проходив цього року в Одесі. Торжественна частина закінчилася многоліттям за провід нашої церкви, український нарід, уряд, воїнів.

В цей день відбувся також круглий стіл, де, серед іншого, на прохання мирян, дипломат Михайло Харишин дав роз’яснення щодо нового Закону про освіту в Україні. Силами парохіян був організований святочний стіл, де парохіяни та гості спілкувалися, співали духовні, народні, повстанські та патріотичні пісні з нагоди Дня Захисника України.

о.Роман Поправка