Президент України відвідав Молдову

poroshenkoПрезидент в Молдові відвідав місто Бєльці, де поспілкувався з українською громадою

Президент Україну під час офіційного візиту до Молдови відвідав місто Бєльці, де провів зустріч з представниками української громади та поклав квіти до пам’ятника Тарасу Шевченко.

Президент відвідав будинок Спілки українців Молдови « Заповіт», який називають “Український дім”. Петро Порошенко залишив запис у книзі почесних гостей.

Спілкуючись з представниками української громади в Національному театрі імені Василе Александрі , Президент подякував за відданість традиціям духовності та культури Українського народу. “Україна повинна кардинально змінити ставлення до українців, які проживають в Молдові” , – сказав Глава держави. За словами Петра Порошенко , потрібно не тільки зберегти культуру і мову, а зробити все, щоб кордонів між нашими двома країнами не було. “Це можливо тільки за однієї умови : спільному русі і членстві в Європейському Союзі”, – підкреслив Президент.

Під час спілкування , зокрема, піднімалися питання обміну студентами, створення україномовного телеканалу, відновлення кафедри української мови та українознавства в університеті Кишинева. Наприкінці зустрічі всі присутні разом з Президентом заспівали гімн України.

У Молдові проживає близько 600 тисяч українців по обидва береги Дністра.

Під час зустрічі з Президентом о.Роман Поправка від імені українців-греко-католиків передав привітання та прохання про клопотання Президента перед владою, про виділення земельної ділянки для будівництва церкви та центру. Президент пообіцяв посприяти та на взаєм просив передати особисте вітання парохіянам та подякував за молитви парохіян за Україну.