В самій віддаленій частині найвищих Карпат в селищі Путила Чернівецької області, 6-8 вересня відбувся ХХІ Міжнародний гуцульський фестиваль, у якому взяло участь понад тисячу учасників з усіх регіонів України та з-за кордону, де проживають гуцули.
Серед інших учасників в фестивалі прийняли участь, вже третій раз поспіль представницька делегація Благодійного фонду професійних художників, українських народних майстрів»Відродження» в складі 10 осіб. По приїзді Президент фонду Євген Осередчук та отець Роман Поправка, Директор Духовно-Культурного і Інформаційного центру Української Греко-Католицької Церкви в Молдові ім. Митрополита Андрея Шептицького, мали зустріч з головою районної держадміністрації Василем Сафроняком. В ході розмови йому були подаровані книги» П’ять сторінок життя» (2009р) Євгена Осередчука та поема «Веремія»( 2012р.) Юрія Дячука.
В рамках міжнародного Фестивалю відбулася науково-практична конференція, у якій взяли участь представники влади, науковці, краєзнавці та мистецтвознавці з різних куточків України, а також Румунії, Польщі, Молдови. На заході мова йшла про шляхи реалізації державної програми активізації розвитку економіки в специфічних гірських ландшафтно-кліматичних умовах Гуцульщини, також порушувалися невідкладні питання в царині культури, збереження народних традицій, та збереження Карпатських лісів Гуцульщини.
Члени делегації Фонду, доктор історії, завідувач сектора етнології українців Інституту культурної спадщини Академії наук Молдови Віктор Кожухар виступив з темою: »Історія, культура та традиції українського народу»- важливий засіб формування української ідентичності. Доктор педагогіки, старший науковий співробітник Інституту культурної спадщини Академії наук Молдови Катерина Кожухар виступила з темою:»Обрії українського літературного процесу в Республіці Молдова» та представили присутнім свої книги » Українці Молдови, історія і сучасність» (2008р.), підручники українською мовою для школярів молодших класів, а також авторську книгу «Академік Констянтин Попович»(2006р).
Діяльність Фонду висвітлив Євген Осередчук в авторських виданнях, книзі-каталозі;»Українська
Наступного дня,ранком, в святковій колоні учасники фестивалю,а це делегації: з Республіки Молдова,Польщі,Румунії,Луг
Під час свята пройшли виставки-конкурси народної творчості та декоративно прикладного та ужиткового мистецтва, конкурсні програми фольклорних колективів, який завершився у неділю гала-концертом переможців Фестивалю. Глядачі з захопленням знайомилися з багатющим гуцульським репертуаром, хорово-танцювальних колективів з їх коломийками одягнених в яскраві різновиди гуцульської одежі.
Не менше яскравим виявився заключний день фестивалю. Делегація фонду відвідала музей-садибу Юрія Федьковича. Після Галла – концерту переможцям конкурсу були вручені Дипломи. З делегації Республіки Молдова слід відзначити художника Василя Іванчука з його мистецько виконаними з дерева об’ємними фігурами ангелів, та розпису релігійних композицій та ікон на склі. Як народні майстрині, були добре представлені; Оксана Буряк з своїми прикрасами з напівкоштовного каміння, Ніна Джос з високохудожніми декоративними композиціями з кольорових ниток, Юлія Руссу- Будяк з її чаруючими композиціями ляльок передаючих характерні риси національної одежі Східної та Західної областей України,Гуцульщини,а також Молдови.
Найкращим подарунком було то, що багато гостей фестивалю зупинялися і милувалися іх виробами. Приємно відзначити, що член Благодійного фонду»Відродження» Леонід Нікітін отримав Гран-прі за свої графічні твори. Найважніше те, що участь в такому фестивалі для всіх являється хорошою школою знайомства з гуцульською народною творчістю,що віками передається з покоління в покоління – це традиційно, вироби дерева,металу,гончарства та вишивки. Завершилося свято гуцульської культури передачею естафети делегації Надвірнянського району Івано-Франківської області, де через рік пройде наступний ХХІІ міжнародний гуцульський фестиваль.
Через газету «Рідне Слово» від імені Фонду, хочемо подякувати за увагу та гостинність нашим кураторам:Тетяні Франселюк,Марії Шутак,Парасці Торак,а також Сергіївському сільському голові Миколі Маковійчуку.
Президент Благодійного фонду професійних художників,українських народних майстрів» Відродження»,
Заслужений діяч мистецтв Республіки Молдова, Заслужений працівник культури України
Євген Осередчук.