Шевченківські дні в Молодові

В Молдові Шевченківські дні завершилися відзначенням Дня Державного гімну України.

Початок весни 2017 року ознаменувався для українства Молдови різноманітними заходами у рамках Шевченківських днів. Представники місцевих українських громад поклали квіти до пам’ятників Великому Кобзарю у Кишиневі, Тирасполі, Бельцях та Кам’янці. У школах, де викладається українська мова, відбулися читання, а у залах багатьох бібліотек ще й літературно-мистецькі заходи.

Не була осторонь і українська греко-католицька громада “Покрова Пресвятої Богородиці”, що у Кишиневі. 12 грудня 2017 року у рамках недільної Літургії, яку провів настоятель громади о. Роман Поправка, віряни парохії шанували пам’ять Тараса Шевченка.

У своєму зверненні до прихожан о. Роман відзначив велике духовно-просвітницьке значення творів українського генія, виокремивши його настанови, будовані на основоположних принципах християнської моралі. Саме тому, як наголосив о.Роман, спадщина видатного сина українського народу є вічно актуальною та невмирущою для цілого людства, яка закликає до любові та братерства.

На прохання мирян, прихожанин парохії, а заразом керівник консульського підрозділу Посольства України в Республіці Молдова, історик Михайло Харишин коротко розповів про основні віхи життя Великого Кобзаря, його неоціненний вклад у розвиток світової літератури, образотворчого мистецтва, світової філософської думки.

Пригадавши слова видатного українського письменника, “соборника” Олеся Гончара про те, що Шевченків “Кобзар” має стати і є настільною книгою кожного українця, Михайло Харишин висловив переконання, що у Тарасовій творчості закладено генетичний код нинішнього українства. Тому не випадково, що саме 10 березня 1865 року, у день пам’яті Тараса Шевченка, у Перемишлі вперше пролунав національний гімн українського народу, якому судилося стати Державним гімном держави Україна. Власне у Державному гімні, як і в Духовному гімні українців у нерозривній єдності із спадщиною Великого Кобзаря, на глибоке переконання пана Михайла, ми знаходимо відповіді на те, якими мають бути сучасне українське суспільство, Українська держава, сучасний світоустрій, побудовані на демократичних принципах свободи, рівності, партнерства та взаємоповаги.

Отець Роман Поправка від імені усієї греко-католицької громади Кишинева висловив пану Михайлу вдячність за його багаторічну працю на ниві духовного та національного відродження українства Молдови.

З нагоди його дня народин Михайлу Харишину парохіянами було щиро даровано “Многая і благая літа”.

Завершилася недільна Служба Божа піднесеним виконанням усіма присутніми вірянами Духовного гімну українців усього світу “Боже єдиний, великий, нам Україну храни”.

Прес-центр громади “Покрова Пресвятої Богородиці” УГКЦ у Молдові.