Греко-католицька громада відвідала сиротинець “Малютка”

20 січня 2013р.Б, після святкової Служби Божої представники КІЦ ім.Митрополита Шептицького та Кишинівської громади УГКЦ «Покрова Пресвятої Богородиці», на чолі з парохом о. Романом Поправка, уже традиційно протягом трьох останніх років відвідають сиротинець «Малютка»

Незабутнє враження для всіх нас зоставив слід відвідин сиротинця. Це заклад в якому проживають під турботливою опікою 76 дітей. По приїзду в сиротинець, нас зустріла завідуюча, яка з радістю відкликнулась на наше прохання відвідати дітей. Відірвавшись від своїх справ і обов’язків вона провела нас по групах. У цьому будинку проживають діти різного віку від дня народження до семи років. Якщо за цей час дітей не усиновляють, то далі їх передають вчитися в інтернати. Груп було десять.

Ми запаслися цукерками, мандаринами, бананами. Відвідавши групи, нам випала можливість власнними руками зробити кожній дитині подарунок. В свою чергу діти в групах також вітали нас щедрівками та колядками.

Сумна доля цих дітей, адже багатьох з них покинули батьки. Серед дітей, навіть була така група, де були хворі новонароджені дітки на СНІД. У кожній групі є нянечка і медсестра, які цілодобово позмінно доглядають за дітьми. Діти чистенькі, охайні, одягнені і життєрадісні. Своїх вихователів і медсестер діти називають мамами. У всіх групах зроблені ремонти, приміщення добре обігрівається. Основними фінансовими благодійниками є держава та приватні спонсори, люди доброї волі. Завідуюча нам розповідала, що у свій час вони навіть тримали кіз, для того щоб діти могли наочно вивчати домашнє господарство і могли відрізнити їх від собак.

По закінченню нашого візиту було подячне многолітствіє персоналу та побажання щасливих літ. Чудо можливо і сьогодні. В ці свята відкриємо свої серця для тих, хто справді потребує нашої любові.


Прес-центр УГКЦ в Молдові