Візит Голови ПМВ УГКЦ Владики Йосифа Міляна в Молдову

У катедральному соборі Божого Провидіння м. Кишинева відбулися перші ієрейські свячення у візантійському обряді. 

13/06/2013 р,на свято Вознесіння, в Кишиневі в римо-католицькому храмі відбулася Свята Літургія у східному обряді для спільноти вірних УГКЦ в Молдові. На цій Літургії був також чин уділення Св. Тайни Священства диякону Ігорю Плевському. Чин здійснив Голова ПМВ УГКЦ владика Йосиф Мілян, котрий і очолював Літургію у співслужінні з владикою Антонієм Кошею, єпископом Кишинівським РКЦ. У служінні Літургії взяли участь також священики РКЦ та УГКЦ.

Прикрасою Св. Літургії став хор семінаристів Духовної семінарії з Дрогобича. Присутніми на цій урочистій події були вірні двох обрядів, сестри-монахині, радник та директор КІЦ (Культурно-інформаційного центру Посольства України в Молдові) пан Борис Салюк.

Владика Йосиф передав вітання від Предстоятеля УГКЦ, Його Блаженства Святослава Шевчука, привітав Владику з іменинами і подякував Владиці Антону за допомогу в організації душпастирської опіки над нашими вірними.

Також Владика РКЦ Антоній Коша подякував Владиці Йосифу за приїзд та подарунок для країни, це висвячення першого в історії країни, греко-католицького місцевого священика для Молдови. Свята Літургія закінчилася Многоліттям та гостиною.

В цей же день Владика Йосиф відвідав греко-католицький центр ім. Митрополита Шептицького в м. Кишиневі, де подарував бібліотеці літературу, молитовники, журнали тощо.

Також єпископ, разом з настоятелем парохії Покрови Пресвятої Богородиці м. Кишинів, о Романом Поправкою, та секретарем Пасторально-місійного відділу УГКЦ, о. Андрієм Гахом, відвідали Посольство України в Молдові, де зустрілися з Послом України в Молдові, паном Сергієм Пиріжковим. Пан Сергій привітав українську церковну спільноту із “народженням” ще одного священика. А владика Йосиф подякував посольству за підтримку і співпрацю з УГКЦ.

Крім того, єпископ висловив побажання «особливої підтримки на шляху клопотання виділення земельної ділянки під будівництво церкви, щоб невдовзі українці, об’єднані спільною ідеєю на релігійному і культурному рівнях, могли молитися у власному храмі».
Також Владика провів низку зустрічей з вірянами,та головним редактором української газети в Молдові «Рідне Слово», паном Степаном Ляндриком, та римо-католицьким священиком з Бельц, настоятелем приходу о. Яцеком і подякував за надання можливості відправляти Богослужіння в своєму обряді, в римо-католицькому храмі.
До складу української делегації на чолі з владикою Йосифом входили: о. Ніканор Лоїк, студит, настоятель обителі Святого Антонія Печерського в Обухові; о. Андрій Танасійчук, доктор, експерт з канонічного права Патріаршої курії; о. Андрій Гах, секретар ПМВ; протодиякон Михайло Продиус; богослов Роман Улей.
Додаток:
У Молдові та Придністров’ї проживає від 450 до 500 тис. українців. Дотепер у Молдові душпастирюв о. Роман Поправка і служив для двох громад в м. Кишиневі та Бєлце.

Прес центр УГКЦ в Молдові