В УГКЦ КИШИНЕВА ВІДЗНАЧИЛИ 99 РІЧНИЦЮ СТВОРЕННЯ ЗУНР

В УКРАЇНСЬКІЙ ГРЕКО-КАТОЛИЦЬКІЙ ГРОМАДІ ВІДЗНАЧИЛИ 99 РІЧНИЦЮ СТВОРЕННЯ ЗУНР

5.11. 2017 р. в Українській греко-католицькій громаді «Покрови Пресвятої Богородиці» в Кишиневі відбулася Свята Літургія, посвячена відродження державності на західних теренах України та проголошення в жовтні-листопаді 1918 року створення Західно – Української Народної Республіки(ЗУНР).

В зв’язку з цим було відслужена Панахиду за героїв, Українських січових стрільців, воїнів Української Галицької армії, які віддали своє життя за незалежність ЗУНР.

На прохання Вірян, зі словом виступив наш прихожанин, консул Посольства України в Молдові, кандидат історичних наук, пан Михайло Харишин, який привітавши присутніх з 99 річницею створення ЗУНР, розповів про відродження Української держави, історію виникнення ЗУНР, та перебіг подій того часу.

Під час проповіді о. Ігор Плєвській зазначив про важливість додержування Божих заповідей, збереження традицій в житті практикуючого християнина, сили молитви. Він закликав приводити молодь до церкви, до спільної молитви та читання Святого Письма в домашньому колі разом з дітьми та внуками, та наголосивши що Церква вбачає в молоді сенс своєї місійної роботи.

По закінченню Служби Божої настоятель о. Роман Поправка в цей святочний день освятив книги Святого Письма та роздав їх вірянам, запросив приходити на курси вивчення Біблії в Духовно – Культурно – Інформаційний центр ім. Митрополита Андрея Шептицького.

Після миряни в невимушеній обстановці обмінялися думками про велику роль Церкви в вихованні молодого покоління, про історичний зв’язок подій столітньої давнини з подіями в сучасній Україні.

Отець Роман Поправка